piątek, 24 maja 2013

ŻAKIET Z ZAMKAMI I SZALOWYM KOŁNIERZEM

    Tydzień temu przy okazji prezentacji sukienki zapowiedziałam żakiet, który właśnie dziś ukończyłam doszyciem guzika. I bardzo się cieszę, że zaplanowałam go w zestawie. Jak widać pogoda "wczesnowiosenna", wymusiła okrycie koronkowych pleców.
Na zdjęciu widać, że sukienka idealnie nadaje się pod żakiet. Nie wystają żadne koronkowe elementy. Dopiero w wydaniu "solo" wyłania się zupełnie inny charakter kreacji ale we wpisie nie o sukience, a o żakiecie. 
Więc może zacznę od początku jak powstawał. 
Pomysł na żakiet wziął się z mojej umiejętności przepowiadania pogody. Chociaż tego roku nie trudno zgadnąć, że prawie każdy weekend będzie zimny, i właśnie ta niedziela ma być też chłodna. 
Jeśli chodzi o kolor czerwony........no cóż. Już dawno chodził za mną i tylko czekałam na okazję aby uszyć sobie coś w tym kolorze. Dziś się nawet rozpędziłam i chciałam kupić do zestawu czerwone szpilki i gdyby nie były tak niewygodne to chyba bym je kupiła. W ostateczności rozsądek wziął górę i w efekcie kupiłam cieliste szpileczki.Wykrój pobrany z BURDY. Ten sam szablon wykorzystałam już we wcześniejszym białym żakiecie. Jednak tu także został przemodelowany. Zastosowałam szalowy kołnierz z "ząbkiem". Rękaw skróciłam do długości 3/4. Doszyłam do niego mankiet wykończony zamkiem. Dzięki suwaczkom całość nadaje się zarówno do eleganckich kreacji  jak i do sportowych stylizacji z jeansami.

Przy okazji szycia tego żakietu pokażę jak kroić podszewkę pod przód z obłożeniem.
Szablon wykrojonego wcześniej  przodu z tkaniny odrysowuję na podszewce.

Następnie do odrysowanego elementu przykładam obłożenie i odrysowuję po wewnętrznej stronie przerywaną linią.
Teraz wystarczy dodać ok. 2 cm. od przerywanej linii ( na szew) w lewą stronę i narysować nową linię po której wycinam szablon podszewki do której doszywam obłożenie. 

Kilka detali z żakietu:Na powyższym zdjęciu widać mój mały błąd, który dla wtajemniczonych pewnie jest widoczny. Otóż długość zamka jest za krótka o 1 cm. Ale jakoś wybrnęłam z tego jak widać.

Niżej to już efekt końcowy.

Na koniec jeszcze jeden rzut na sukienkęNie lubię swojego profilu "od frontu" ale to jedyny sposób aby zaprezentować tył.
Więc nie czujcie się obrażeni, że tak tyłem do Was.4 komentarze:

 1. Podoba mi się zarówno żakiet jak i sukienka i to bardzo... bardzo... bardzo... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Żakiet z tymi zamkami prezentuje się super. Do tego jest w moim ulubionym kolorze, więc według mnie jest idealny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za mną też czerwień chodzi ale jeszcze się namyślam:) Bardzo ładny żakiet, sukienka idealnie do niego pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żakiet bardzo mi się podoba, ale sukienka jest piękna :)

  OdpowiedzUsuń