wtorek, 29 października 2013

Czapka z pomponem z lisa.


      Choć pogoda nie wskazuje na zbliżającą się zimę, ja i tak wolę pomyśleć o nakryciu głowy nim śnieg mi na nią spadnie.  Tylko nie bardzo wiem jak ugryźć temat bo czapka, którą dziś prezentuję będzie wykończona prawdziwym futrem z lisa. Mam nadzieję, że nie spowoduje to nawału negatywnych komentarzy obrońców zwierząt. Na swoją obronę mam jedynie to, że lis pochodzi z babcinej szafy, i z pewnością do dnia dzisiejszego padłby śmiercią naturalną w wieku około 50 lat.
 
       Już od wczesnych lat 20 aż po lata 90 w modzie nieustannie przewijały się trendy z użyciem naturalnego futra z lisa i innych zwierząt futerkowych. Na szczęście dziś nie jest to aż tak popularne, a czasami nawet piętnowane. Choć dla bogaczy w dalszym ciągu jest to towar luksusowy. Futra osiągają niebotyczne ceny sięgające kilkudziesięciu tysięcy.Jednak chyba najbardziej drastyczną wersją ozdoby przy użyciu lisa były kołnierze wykonane z całej skórki wraz z głową i łapkami. Wyglądający jak lisia padlina zawieszona na ramieniu.


Kobiety niestety kochają futra, a mi ostatnio bardzo przypadły do gustu czapki z pomponami z futerka. I gdybym nie dostała od babci lisa pamiętającego stan wojenny i inne wsze czasy to z pewniścią futerko byłoby sztuczne.
Cena tego zestawu czapki z szalikiem waha się od 170 do 200 zł. co zmusiło mnie do poszukania jakiejś alternatywnej wersji. 
I w ten właśnie sposób "wskrzesiłam" liska na nowo.

Mimo, że futerko liczy sobie kilkadziesiąt lat zachowało się w idealnym stanie.

Aby wykonać pompon potrzebny jest kawałek futra o wymiarach około 10 x10 cm., do mocowania pomponów karabińczyk, sznurek i drewniany guzik.
Pompon z futerka formuje się bardzo łatwo. Wystarczy zebrać wszystkie krawędzie razem i  wszyć karabińczyk, który umożliwi odpinanie pompona w razie potrzeby prania czapki czy szalika.

Jak widać frędzelki zamieniłam na pomponik. Jeszcze jeden i szalik gotowy.
Teraz zabieram się do czapki.
Mocowanie do czapki wykonałam ze sznurówki, którą przeciągnełam na lewą stronę i zablokowałam guzikiem aby pompon był stabilny i nie wypadał.

Czapkę i szalik zakupiłam w sklepie internetowym: www. wintershop.pl 
Osobiście bardzo polecam ten sklep. Atrakcyjne ceny POLSKICH producentów.

Niżej to już efekt końcowy.

Gdyby jednak ktoś chciał kupić taki zestaw w oryginalnym wydaniu zapraszam na strony:
www.butikdominiki.pl,
www.futra-karibu.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz