środa, 6 marca 2013

Styl safari

   Pierwsze wiosenne promienie spowodowały, że przypomniałam sobie o sukience w stylu safari. Styl ten co jakiś czas odradza się w trendach ale dla mnie jest on aktualny każdego lata. Proste fasony, neutralna kolorystyka  w kolorach ziemi i przewiewne tkaniny sprawiają, że styl ten jest niezwykle wygodny i praktyczny.
Projekt sukienki powstał na bazie formy bluzki (BURDA 8/2007). Fason sprawdzony gdyż już kiedyś szyłam sobie taką bluzkę. Tak bardzo ją lubiłam, że jak tylko się całkowicie wyprała i znosiła uszyłam sobie właśnie sukienke na podstawie tej formy.

   Zawsze kiedy tylko zrodzi się jakiś projekt i pomysł w mojej głowie staram się przelać to na papier. Nie zawsze od razu przystępuje do szycia. Czasami projekt musi wyleżeć swoje i dopiero po "uchodzeniu"odpowiedniej tkaniny przystępuje do szycia lub czekam na odpowiednią okazję, na którą potrzebuje nowej kreacji. Teraz także mam kilka pomysłów jednak jak tylko nadarzy się okazja od razu je wykorzystam.   Tkanina, której użyłam do uszycia tej sukienki to len z dodatkiem lycry. Włókna lycry  sprawiają, że tkanina nie gniecie się tak bardzo jak w przypadku czystego lnu.


            Guziki, to imitacja korka. Wygladają naturalnie i pasują idealnie do stylu i fasonu sukienki. 


1 komentarz:

  1. Też jestem wielbicielką stylu safari. Bardzo ładna sukienka. To można gdzieś dostać len z lycrą? Wieki całe nie byłam w sklepie z metrażem ( dlatego zadaję takie głupie pytania)...

    OdpowiedzUsuń